Takı Seti Fiyatları Ne İçin Birbirinden Farklıdır?

Takı setleri daha çok özel günlerde tercih edilir. Düğünlerde, çiftlerin özel günlerinde, doğum günlerinde veya iş görüşmelerinde takı setleri seçilir. Her güne özel, farklı bir takı seti ile uyum sağlamalısınız. Mesela düğünlerde gelin genellikle altın takı setlerini tercih eder. İş görüşmelerine gidilirken de daha çok gümüş ve abartısız bir set seçilir. Takı setlerinin yapıldığı maddeye göre fiyat arasında farklılık gösterir. Altın değerli madenlerden olduğu için gümüşe göre oldukça pahalıdır. Takı seti fiyatları madenlerine göre oldukça farklılık gösterebilir.

Takı seti fiyatları tasarıma göre de farklılık gösterebilir. Dediğimiz gibi öncelikle büyük fark oluşturan yapıldığı taş veya madendir. Sonra ki fiyat farklılığını sağlayan ise zarif modellerdir. Çünkü bu modellerde işçilik daha fazladır. İşçilik fazla olduğu zamanda bu satın alacağınız sete yansıyacaktır. Takı setinde elmas, pırlanta gibi daha değerli taşlar kullanılırsa fiyatta buna bağlı olarak artacaktır. Ayrıca takı setlerinde ki fiyat farklılığına sebep olan diğer etkende reklamdır. Ülkemiz de özellikle bu reklam olayı oldukça satış yaptırmaktadır. Örneğin ünlü ve sevilen bir kadın sanatçı, aktrisin reklamlarında kullanılması halkımızı da etkilemektedir. Aynı ürünü almaya çalışacaktır ve bu da talebi artıracağı için fiyatını da artıracaktır.

Takı seti fiyatları bu gibi özelliklerden dolayı farklılık gösterecektir. İlk olarak yapıldığı maden veya taşa göre fiyatları belirlenen setlerin daha sonra işçiliğine en son da reklamına göre belirlenir. Takılar insanların özellikle kadınların çok önem verdiği süsler olduğu için de fiyatlara bakılmadan alınır çoğu. Göze hoş gelen takılar ise zümrüt, elmas gibi değerli mücevherlerden oluşmaktadır. Bu yüzden takı setleri fiyatları oldukça yukarılardadır. İşlenilmesi ve son haline getirilmesi açısından birbirlerinden ayrılır ve fiyat farkı oluştururlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir