Altın Takı Hangi Kıyafetlerle Kullanılır?

Önemli bir buluşma, bir davet, parti ya da düğüne gitmek için hazırlanırken kıyafet seçimi son derece zor bir iş halini alır. Fakat bundan daha da zoru aslında kıyafete uygun, kıyafeti tam anlamıyla tamamlayıp şık bir görüntü oluşturacak takıları seçebilmektir.

            Birçok çeşidi bulunan aksesuarlar arasında altın olanları en yaygın kullanılan çeşitlerden biridir. Çok uzun yıllardan beri kullanılan altın, aksesuar kullanımın yanında başka daha çok çeşitli kullanım alanlarına da sahiptir. Takı olarak kullanıldığında ise ister kolye ister bilezik ya da küpe olsun kullanacak kişilerin dikkat etmeleri gereken bazı noktalar vardır. Öncelikle kişi, kıyafetini iyi tanımalı ve bu kıyafetle hangi takıları birleştirirse güzel bir görüntü oluşur, hangileri kötü durur bunun ayrımına iyi varmalıdır.

 Örneğin çok hareketli, rengarenk ve de desenli bir elbise ile tamamen sarı taş ve boncuklarla birleştirilmiş sarı altın bir kolye takmak pek hoş bir görüntü vermeyecektir. Kıyafetin çok hareketli olduğu durumlarda kullanılacak aksesuarların daha sade bir görünümde olması tercih edilmelidir. Az önce bahsedilen tarzdaki bir kolye, düz siyah ya da kahverengi bir elbiseyle en iyi uyumu gösterecektir. Bu durumun tam zıttı olarak sade bir elbise ya da bluz ile de düz zincirler ve ufak kolye uçlarından ziyade daha gösterişli kolyeler kullanılması tavsiye edilir. Ancak bu şekilde altın takılar doğru bir şekilde kullanılmış olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir