Takı seti alırken nelere dikkat edilmelidir?

Takılar her zaman insanların, özellikle kadınların en değer verdiği süs eşyaları olmuştur. Bu yüzden bir kadına hediye alacağınız zaman takılara, takı setlerine yönelmenizde fayda var. Takı setlerinde ise çok dikkatli olmalısınız. Altın takı seti alırken setin içerisinde ki bütün takıların ayarlarına dikkat etmelisiniz. Eğer sağlam bir kuyumcuya denk gelmediyseniz sizin dalgınlığınızı kullanarak imitasyon takıları satmaya çalışır. Takılarda anlayamayacağınız derecede sahtecilik yapılabilmektedir. Özellikle altın takı setlerinde takılara altın suyu dökme ihtimali bulunmaktadır.

Takı seti alırken başka bir bakış açısı da zevklerinizdir. Takılar kullanacak kişilerin fiziksel özelliklerine göre seçilir. Mesela vücudunuzun göğüs üzeri kısmı biraz dolgunsa kısa zincir kolye kullanmalısınız. Eğer boynunuz kısa ise uzun kolyelerden uzak durmalısınız. Yüzük ve küpeleri de yine fiziksel özelliklerinize göre seçmelisiniz. Yani takı seti alırken set içerisinde uzun kolye küçük küpe gibi çeşitli takılara dikkat etmelisiniz. Eğer size uzun kolye, kısa küpe yakışıyorsa bu şekilde bir set bulmalısınız. Fiziksel özelliklerinize göre takı seçmek de sizlerin ilk amacı olmalı. Kısacası yakışan bir şekilde takılarınızı takmalısınız.

Takı seti seçerken her şeyden önce tabi ki orijinal olmasına dikkat etmelisiniz. Eğer imitasyon bir set ise bunu gerçeğinden ayırmanız oldukça zordur. Bu yüzden takı seti alacağınız zaman tanıdığınız ve güvendiğiniz kuyumculardan takılarınızı, takı setlerinizi almalısınız. Aldığınız ürünün kesinlikle patent ve ayar numarası yazmalıdır. Alırken takılarınızın iç kısımlarına bakarsanız bunu görebileceksiniz. Yazmıyorsa kesinlikle almayın. Konuyu toparlamak gerekirse takı seti alırken öncelikle güveneceğimiz tanıdığınız bir kuyumcudan almalısınız. Sonra da alacağınız takıların patent ve ayar numaralarına bakmalısınız. Son olarak da zevklerinize ve fiziksel özelliklerinize göre takı seçimi yapmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir