Kıyafet ve Takı Seçimi

  Kıyafetlerin tamamlayıcısı ve şıklığın ifadesi olan takıların amacına ulaşabilmesi için doğru bir şekilde seçilmiş olması gerekmektedir. Aksi halde değil şıklık tam bir felaket yaratırlar.

            Mutlaka her birimiz en azından sadece bir kez kıyafetiyle takısını uyumlu seçemediği için komik görünen, şık yerine rüküş bir görüntü sergileyen kimselerle karşılaşmışızdır. Buradaki asıl sorun kişinin güzelliğinde falan değil yaptığı yanlış seçimlerde ve eşleştirmelerdedir. Kullanılan takının maddesi her ne olursa olsun kıyafetle olan renk ve model uyumu çok önemlidir. Fakat bu demek değildir ki aksesuarın çeşidinin herhangi bir önemi yoktur. Kişi kıyafetini giyip aksesuarlarını taktığında aynaya bakınca bir bütünlük görmelidir. Ancak bu şekilde doğru seçim yaptığından emin olabilir.

            Aynı zamanda gidilecek yerin neresi olduğu da aksesuar tercihini etkileyen bir faktördür. Sıradan bir arkadaş toplantısına çok ağır aksesuarlarla gitmek kişiyi nasıl ki komik duruma düşürecekse, düğün ya da mezuniyet gibi törenlere de günlük kıyafetlerle kullanılan aksesuarlarla gitmek de kişiyi şık göstermeyecektir. Resmi bir iş toplantısında çok renkli ve çok hareketli aksesuarlar da hoş karşılanmaz. Bunun yanı sıra kıyafetin modeli ve rengi aksesuar seçimini etkiler. Özellikle giyilen elbisenin ya da bluzun desenli olup olmadığı, tek renk ya da rengarenk oluşu dolayısıyla özel tasarım pırlanta takı ve ya daha sade bir ürün tercihinde önemlidir. Bu nedenlerden dolayı kişiler aksesuarlarını seçerken oldukça dikkatli davranmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir